Rýchle pôžičky s nízkymi, ale aj vysokými sumami

Veľké aj malé sumyVeľmi dôležitou vlastnosťou človeka je trpezlivosť. Mať ju je nápomocné nielen pri výmene názorov, ale aj pri ťažších životných situáciách, napr. aj finančných. Ak ale hrozí, že do pár dní vám niečo odpoja, čakať do nasledujúcej výplaty už môže byť neskoro. Preto by sme vás chceli oboznámiť o produkte, akým sú rýchle pôžičky. Tie vám vedia peniaze sprostredkovať už od 10 minút do 7 dní. Závisí to hlavne od sumy, ktorú potrebujete, ako aj od toho, aký ste žiadateľ. Viac si toto tvrdenie vysvetlíme nižšie. Začnime s konkretizáciou toho, od koho môžete za krátky čas získať potrebné financie.

Dva typy inštitúcie

Ak ste so žiadosťou u blízkych alebo známych neobstali, prípadne ich nechcete zbytočne zasvecovať do vašej sťaženej situácie, na výber máte tri možnosti. V prvých dvoch ide o ponuky spoločností, ktoré sú určené na to, aby rýchle pôžičky sprostredkovali. Ako sa možno správne domnievate, ide o bankové a nebankové spoločnosti. Pri prvom type je potrebné spĺňať náročné kritériá, hoci by ste žiadali aj o nízke sumy. V nebankových ponukách môžete nájsť aj také, ktoré získate len za tých najzákladnejších podmienok. Tými sú plnoletosť a právna spôsobilosť.

Bankové rýchle pôžičky majú oproti nebankovým aj tú výhodu, že ich môžete splácať dlhší čas. Nie každý si ich ale môže dovoliť. Treťou možnosťou je požičať si požadovanú sumu od súkromníka na zmenku. Poskytovatelia si kladú ľubovoľné podmienky, nemusia sa riadiť zákonom, keďže nejde o oficiálne registrovanú inštitúciu. Ak ale človek neuspeje ani u známych, ani v jednotlivých spoločnostiach, tak rýchle pôžičky na zmenku sú potom jediným riešením. Hoci môžu byť niekedy riskantné a veľmi nevýhodné.

Rýchle pôžičky do 10 minút?

Položené peniazeAko prvé si predstavíme ten typ finančnej návratnej pomoci, ktorá vám vie byť poskytnutá skoro ihneď. Príde vám nereálne, žeby vám niekto vedel poskytnúť až 500 eur do niekoľkých minút? Pokiaľ by to bol známy, tak by to bolo pochopiteľné. Rýchle pôžičky do 500 eur vám za relatívne jednoduchých podmienok vedia poskytnúť niektoré nebankové spoločnosti. Pri splnení kritérií ich môžete mať na účte najneskôr do 24 hodín, čo je stále veľmi prívetivé. Doba splatnosti tohto produktu býva maximálne 31 dní. Medzi poskytovateľmi pôžičiek môžete nájsť napr. Pôžičkomat či Ferratum. Z českých poskytovateľov je pre Slovákov dostupná Minipôžička, ktorá má paradoxne najjednoduchšie podmienky na schválenie žiadosti.

Rýchle pôžičky, ktoré je možné získať aj ihneď sú dostupné aj bez dokladovania príjmu, bez registra, bez ručenia, bez dokladovania účelu atď. Otvorené dvere sú aj pre nezamestnaných napr. dôchodcov, ženy na materskej či študentov, ktorí poberajú nejaký príspevok. Vďaka nemu majú jednotlivé spoločnosti istotu, že potenciálny dlh budete môcť splatiť.

Pre bankových zástancov, ktorí spĺňajú všetky kritériá, je možné rýchle pôžičky získať len ak ste ich klient. Minimálna suma, ktorú požičiavajú je okolo 300 eur, pričom nižšie sumy sú dostupné len formou povoleného prečerpania účtu (kreditná karta). Úroková sadzba pri sumách do 500 eur je ako v banke, tak aj v nebankovej spoločnosti od 25 do 30%.

Je možné získať 5 000 eur do týždňa?

Áno. Ako vo vyššie uvedenom prípade, tak aj tu je pravdepodobnosť toho, že rýchle pôžičky ľahšie získate u nebankových poskytovateľov. Pritom úroková sadzba je opäť podobné o oboch z nich. Môže byť už na 15%-nej úrovni a na splatenie máte aj niekoľko rokov. Závisí to ale aj od sumy, niekedy môže ísť „len“ o niekoľko mesiacov. Napriek tomu je potrebné počítať s kontrolou registra alebo s dokladovaní príjmu. Založenie nehnuteľnosti nie je štandardné, preto, ak ho pri takej sume niekto požaduje, pravdepodobne nepôjde o seriózneho poskytovateľa.

Serióznych poskytovateľov rýchlych pôžičiek si viete zistiť ľahko a to pomoc webovej stránky NBS. Národná banka Slovenska ako jediná u nás udeľuje licencie tohto typu. Preto ak nejaká spoločnosť nespĺňa prísne kritériá, licenciu nezíska a väčšinou aj trh musí opustiť. Nie vždy sa podarí odhaliť každého poskytovateľa. Preto ak sa kvôli menšej sume nechcete dostať do problémov, overujte si poskytovateľov rýchlych pôžičiek, ak sú vám podozriví. Prípadne máte možnosť aj ich nahlásenia a NBS to overí.

Rýchle online požiadanie

Ani osobné žiadosti, ani telefonické a dokonca ani tie cez sms nie sú na takej úrovni ako rýchle online požiadanie o pôžičky. Priamo z domu a pohodlne môžete s vysokou časovou a finančnou úsporou požiadať o také sumy, aké potrebujete. Namiesto hodín, ktoré by ste museli obetovať, ak by ste chceli navštíviť niektorú z inštitúcii, vám stačí otvoriť si jednu jedinú webovú stránku. Okrem toho poskytovatelia rýchlych nebankových pôžičiek nemajú pobočky a fungujú výhradne online. To, že majú sídlo ešte neznamená, že keď tam prídete osobne, tak vám dajú peniaze na ruku. Rýchlejšie by to aj tak bolo, ak by ste žiadali z domu. Preto, ak ste ešte túto metódu nevyskúšali, je najvyšší čas prísť na to, čo je najrýchlejšie a najpohodlnejšie.

Na záver by sme dali jednu radu. Vedieť o možnosti rýchlych pôžičiek je v prípade núdze fajn. Na druhej strane ste vy a vy sami musíte zhodnotiť, či na daný produkt máte. Skôr či neskôr ho bude potrebné vrátiť. Dátumy splatnosti odporúčame rešpektovať, ináč hrozí zvýšenie úrokov prípadne jednorazové sankcie. V najhoršom prípade sa môže nepríjemná vzniknutá situácia riešiť súdnou cestou. Takže aj tu platí, dvakrát meraj a raz rež.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *