Pôžičky a úvery pre každého

Požičať si dnes môže vďaka veľkej ponuke ozaj každýPôžičky ako pojem sa v dnešnom svete zaužívali skôr v kontexte finančnom, kedy by sa správne mali nazývať úvery. A práve tento príspevok sa bude týmto finančným produktom venovať. Základnými aktérmi týchto produktov sú veritelia a dlžníci. Veritelia sú osoby alebo bankové a nebankové spoločnosti, ktoré pôžičky ponúkajú a dlžníci sú všetci, ktorí tieto produkty čerpajú a blíži sa čas, keď ich musiac vrátiť. Základnými faktormi pre výber toho správneho produktu sú úroková sadzba, RPMN, doba splatnosti, podmienky na získanie, samotná spoločnosť, ktorá vám ho poskytne, no dôležitú úlohu môže hrať aj to, akým spôsobom oňho môžete požiadať. Posvieťme si na všetky tieto podmienky.

Dostupné spoločnosti

Jednou z prvých rozhodnutí, ktoré žiadatelia pri výbere finančného produktu učiňujú, je výber spoločností. Naznačili sme už, že pôžičky poskytujú bankové a nebankové spoločnosti, v niektorých prípadoch aj jednotlivci, no úver pre každého a ihneď poskytujú len tie druhé zmienené. Nezabúdajte, že podmienky sa majú sprísniť. Väčšinou sa ľudia nebankovým inštitúciám vyhýbajú, čo v jednom smere nemožno zazlievať kvôli množstvu úžerníckych spoločností, no v druhom smere je kopu takých spoločností tohto druhu, ktoré majú výhodnejšie podmienky na získanie úveru než tie bankové. Ak si idete zvoliť produkt jednej alebo druhej spoločnosti, zistíte si referencie, ich podmienky, aby ste potom neboli prekvapený, že preplatíte aj niekoľkonásobok sumy. Náš článok vám môže pomôcť aj v tom, že vám poradí stránku, ktorá vám poskytne nielen nebanková úver pre každého a ihneď, ale aj kopu iných produktov z bankových a nebankových spoločností. Všetky sú klientmi overené a podmienkovo prehľadné.

Úroková sadzba, RPMN

Ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje nižšie, ale aj vyššie pôžičky a úvery, je úrok a RPMN (ročná percentuálna miera nákladov). Oba sú čísla v percentách, ktoré určujú výšku preplatenia vášho produktu. Rozdiel medzi úrokom a RPMN je v tom, že úrok je aplikovateľný aj na mesiac splátky, pretože určuje fixný poplatok, zatiaľ čo RPMN býva vyššie číslo, relevantné pri produktoch s dobou splatnosti presahujúcou 12 mesiacov, pretože obsahuje aj úrok, ale aj kopu iných poplatkov, ktoré nebývajú úplne zverejnené, no toto číslo ich obsahuje. V niektorých prípadoch bývalo toto číslo až niekoľkonásobne vyššie, prekračovalo aj 100% sumy, no dnes už toto číslo upravuje zákon.

Doba splatnosti a požičaná suma

Pre niektorých je veľmi dôležité nielen to, akú sumu si môžu požičať, ale aj ich doba splatnosti. Samozrejme by bolo veľmi náročné splácať napr. 5000 eur do 31 dní. Preto si zovšeobecníme jednotlivé produkty, aby ste vedeli, čo očakávať.

  1. Nebankové pôžičky ihneď

Pokiaľ hľadáte produkty, ktoré by vám boli dostupné do 24 hodín a suma, ktorú potrebujete neprekračuje 500 eur, tak potom sú tu pre vás nebankové pôžičky ihneď, o ktoré možno požiadať aj online a ktoré sú podmienkovo tak nenáročné, že sú dostupné aj pre nezamestnaných, pre dôchodcov, pre ženy na materskej či študentov, no zároveň aj bez registra, bez dokladovania príjmu či bez ručenia nehnuteľnosťou. Samozrejme, nie každá spoločnosť poskytuje takýto strop, niekde to môže byť „len“ 350 eur. Splatnosť tohto produktu sa pohybuje väčšinou do 31 dní, no niektoré spoločnosti poskytujú aj 3-mesačnú splatnosť, pričom majú vyššie úroky a iné poplatky. V priemere sa úroková sadzba týchto produktov pohybuje okolo 25%.

  1. Rýchle pôžičky

Ak sú vaše potreby vyššie a hľadáte rýchle pôžičky, ale s vyššími možnosťami, tak do 4 dní by ste mohli získať až 5 000 eur. Ponuky sú dostupné aj v bankových aj nebankových inštitúciách. Bankové spoločnosti však budú mať náročnejšie podmienky, pri ktorých sa pôžičky nezaobídu bez registra či bez dokladovania príjmu. Priemerná výška úroku býva 23%, pričom takéto sumy môžete splácať aj niekoľko rokov.

  1. Spotrebné úvery a hypotéky

Ak potrebujete veľkú sumu, tak hypotéka je vhodnou voľbouMedzi najznámejšie a najpropagovanejšie pôžičky patria práve spotrebné úvery a hypotéky, ktoré sú však podmienkovo najnáročnejšie, pretože treba dokladovať mnoho vecí, ako napr. príjem, mať čistý register, znalecky ohodnotiť, pretože pri každom a jednom produkte tohto typu ju bude potrebné založiť. V bankových spoločnostiach môžete získať až 200 000 eur, no v nebankových 100 000 eur, no viete sa niektorým podmienkam vyhnúť. Práve to je dôvod, prečo býva úroková sadzba v nebankových spoločnostiach vyššia, a väčšinou nejde pod 10%, zatiaľ čo v bankách môžete vaše veľké pôžičky a úvery získať už s úrokom pod 1%. Splatná doba môže byť v oboch inštitúciách až 30 rokov.

Úverová kalkulačka vám vie pomôcť vtedy, ak si chcete vypočítať výhodnosť vášho úveru, pretože obsahuje presné výšky splátky, úrokovej sadzby, celkovej vrátenej sumy či celkovej preplatenej sumy. Najlepšie je ju kombinovať s porovnaním online, ktorý vám zobrazí všetky pôžičky a teda vám ušetrí mnoho času.

Žiadajte online

Posledné desaťročia sú plné pokroku. Pokroku sa nevyhli ani pôžičky, o ktoré už nemusíte žiadať len osobne alebo telefonicky, ale aj online alebo cez sms. Najlepšou, najrýchlejšou a celkovo najúspornejšou metódou je práve online požiadanie. Ak o pôžičky žiadate online, máte istotu, že získate tú najlepšiu ponuku, hlavne ak využijete porovnanie. Vypíšete jeden formulár a pracovníci jednotlivých spoločností sa ho snažia vybaviť čo najskôr, aby ste zbytočne nestrácali čas. Takýmto spôsobom môžete požiadať o všetky hore zmienené produkty, bankové, ale aj nebankové, od 30 eur až do 200 000 eur. Pri žiadostiach o vyššie sumy treba rátať aj s osobným stretnutím s pracovníkom konkrétnej spoločnosti.

Pôžičky cez sms tiež zaznamenali vzostup avšak na online spôsob sa veľmi nechytajú, pretože si môžete požičať max 500 eur, ktoré vám budú odoslané do 4 dní, nezaobídu sa bez registra, vzhľadom na poskytovanú sumu sa účtujú vysoké sprostredkovateľské poplatky a úroky a niektoré spoločnosti požadujú vopred registráciu cez internet.

Ak teda potrebujete pôžičky akéhokoľvek druhu, z článku ste sa mohli dozvedieť, že sa môžete spoľahlivo obrátiť na internet, no ak chcete viac informácií, dozviete sa ich aj tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *