PZP cena

Drahé auta sa pretekajú, preto je cena ich PZP vyššiaPríspevok sa bude venovať často omieľanej téme, akou je PZP cena. Konkrétne kde ho zohnať čo najlacnejšie. Pre mnohých sa to môže zdať ako seriózny problém, no ak viete, na koho sa obrátiť, toto pomenovanie sa rýchlo rozplynie. Nielenže sa rozplynie, ale hneď sa zmení v tú najlepšiu možnosť, vďaka ktorej ušetríte nielen hodiny času, ale aj stovky eur. Aby sme vás už dlhšie nenaťahovali, prezradíme vám, že to najlacnejšie nájdete tu. Jedným klikom na označený výraz sa dostanete na stránku, ktorá vám pomocou kalkulačky urobí porovnanie ponúk z viacerých poisťovní. Odporúčame vypočítať PZP cenu. Nielenže je táto metóda doposiaľ najrýchlejšia, ale aj bezplatná a nezáväzná. Povedzme si ako vyrátať cenu a celkovo o tomto zabezpečení niečo viac. Nájdete ho cez link – Insuro.

PZP cena je najlepšia pri uzatvorení online

Cieľom mnohých nútených poistencov je uzatvoriť si čo najlacnejšie a najvýhodnejšie poistenie, ktoré by malo byť aj najlepšie. Síce bude PZP cena relatívne nízka, no môže to priniesť isté problémy. Takéto požiadavky môžu byť na splnenie veľmi komplikované. Resp. boli by, keby ste sa do zisťovania vašich ponúk rozhodli pustiť osobne. Doba pokročila natoľko, že aby ste si nejaký produkt kúpili, z domu už nemusíte ani päty vystrčiť. Vec sa má mnohokrát aj tak, že hoc by ste chceli, tak nemôžete. V našom kontexte by sme to mohli aplikovať na otváracie hodiny jednotlivých poisťovní. Pokiaľ ste pracujúci človek, väčšinou sa s nimi míňate. Teraz vám to už ale môže byť jedno, pretože to najlacnejšie získate online pomocou porovnania.

Na rýchle zistenie vašich ponúk musíte urobiť len minimum. Základom je otvoriť si hore označenú stránku. Nájdete si v nej kalkulačku. Po kliknutí na ňu sa vám otvorí formulár, ktorý je potrebné vypísať. Požaduje údaje o poisťovanom vozidle, ale aj o jeho majiteľovi, no nič osobné. Po vypísaní ho odošlete. Do niekoľkých sekúnd sa vám zobrazia výsledky online porovnania, kde si určite nájdete to najlacnejšie, najlepšie a najvýhodnejšie na trhu. To, že táto PZP cena je skutočne najlepšia, dokazuje aj fakt, že samotní poisťovatelia ponúkajú za uzatvorenie zmluvy cez internet zľavy až 10%.

Doposiaľ sme sa zmieňovali len o nezáväznom online porovnaní, no priamo z výsledkov si môžete niektoré vybrať a rovno oňho požiadať. S najlepšou cenou. Už len jeden klik vás delí od tej najlepšej PZP ceny. Po stlačení vybranej ponuky budete požiadaný, aby ste uviedli niektoré údaje o vás. Potom vám príde mail s návrhom a podmienkami zmluvy, údajmi na zaplatenie poistného a dočasná zelená karta. Pozor, nezabudnite si ju vytlačiť a dbajte na to, že platí len 30 dní! Po zaplatení vám bude doručená originál zelená karta.

Zelená karta vždy vo vozidle

Driftovanie áutČo najviac ušetriť býva niekedy životnou filozofiou. Preto už aj to najlacnejšia cena PZP vás môže ušetriť o mnoho zbytočne vyhodených eur. Vďaka porovnaniu online ste mohli ušetriť stovky eur. No ak by ste sa pri kontrole vozidla nevedeli preukázať zelenou kartou u nás, ale aj v zahraničí, hrozia vám skutočne vysoké pokuty. Na Slovensku by to bolo aj niekoľko stoviek eur, no v zahraničí aj niekoľko tisíc eur, prípadne až zadržanie vozidla. Slovenský Obvodný úrad vás ale môže pokutovať aj mimo policajných zložiek, a to aj do 2 rokov od jazdy bez PZP. Pričom výška pokuty by predstavovala okolo 3 330 eur. A to je o dosť viac ako priemerná PZP cena. V prípade spôsobenia dopravnej nehody bez tohto zabezpečenia by ste si zaplatili ešte viac. Všetky škody, ktoré by ste spôsobili by ste museli uhrádzať zo svojich úspor. A možno by ste si museli aj odniekiaľ požičať.

Koho teda ochraňuje povinné zmluvné poistenie?

PZP je zabezpečenie, ktoré si musíte na vozidle zabezpečiť vy, ale primárne chráni tých, ktorých by ste ním poškodili. Vďaka nemu sa ale nemusíte starať o to, akým spôsobom vami spôsobené poškodenia odčiníte. Zodpovednosť preberá poisťovňa za predpokladu, že ste poškodenia nespôsobili úmyselne. Málokto vie, že poisťovňa prepláca aj maličkosti ako oškretý lak, nabúrané zadné svetlo atď. nielen veľké dopravné kalamity. Pozrite si podmienky napríklad u poisťovni Allianz. Dôležité sa je vedieť k činu priznať, aby mohli byť poškodený odškodnený. Veď vďaka povinnému zmluvnému poisteniu sa na odškodnení nemusíte podieľať. PZP cena vo výsledku bude veľmi priaznivá v porovnaní s tým, ak by ste škody preplatili sami. Preto si vo vozidle pre istotu noste aj zápisnicu o spôsobenej škodovej udalosti, ktorú by ste mali dostať ku každej podpísanej zmluve. Ak by ste chceli ochrániť svoje poškodenia, je tu pre vás iný produkt, havarijné poistenie. Cena je však vyšsia ako pri PZP.

Aké vozidlá si môžu vypočítať cenu PZP?

Online poistenie si môžete uzatvoriť na všetky vozidlá, ktoré sú povinne poistiteľné. Na vyššie uvedenej stránke však ide o najčastejšie využívané motorové a nemotorové vozidlá ako osobný automobil, dodávka, motocykel a na prívesný vozík ponúka Insuro. Okrem nich musí tento zákon rešpektovať aj mnoho iných prostriedkov. Napr. vysokozdvižné vozíky, pracovné a poľnohospodárske stroje, kamióny, autobusy atď. Stručne povedané, všetky, ktoré potrebujú platný technický preukaz, hoc sa využívajú len veľmi sporadicky. PZP treba rešpektovať, pretože žiaden policajt totiž nebude akceptovať výhovorku, že s ním jazdíte po roku prvýkrát.

Pokiaľ máte pocit, že sme nejakú podstatnú informáciu na tému PZP cena vynechali, možno vám pomôže iný článok na tomto webe, ktorý sa tejto tematike taktiež venuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *